Oficjalny portal: Publiczna Szkoła Podstawowa

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Zajęcia o pszczołach

15 maj 2024
  8 maja w naszej szkole gościliśmy pochodzącego z Szymiszowa - dr. Benedykta Polaczka - pszczelarza z ogromną pasją, wiedzą i doświadczeniem w tym temacie.
 
  Uczniowie naszej szkoły w tym dniu zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek z życia tych jakże pożytecznych owadów. Nasz Gość w piękny, ciekawy i przystępny sposób opowiadał o swojej pasji. W trakcie zajęć poznaliśmy fascynujący świat tych owadów. P. Benedykt wprowadził uczniów w tajniki hodowli pszczół i przedstawił ich ogromną rolę w środowisku naturalnym. W czasie spotkania zostały zaprezentowane różne przybory, których używa w swojej codziennej pracy m.in. dymkę zwaną podkurzaczem Dowiedzieliśmy się, ile żyje pszczoła, ile miodu jest w stanie wyprodukować w trakcie swojego życia, poznaliśmy reguły panujące w ulu oraz czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Mieliśmy okazję spróbować, jak smakuje pyłek pszczeli oraz degustować dwa rodzaje miodu zebranego z jego własnej pasieki. Mogliśmy na własne oczy podziwiać rodzinę pszczół w przyniesionym przez p. Benedykta szklanym ulu. Oprócz tego najodważniejsi uczniowie mogli potrzymać na ręce młodziutkie pszczółki oraz trutnia.
  Uczniowie zadawali wiele pytań, na które pszczelarz chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Były to niezwykle interesujące zajęcia, pozwalające poznać życie pszczół i ich rolę w przyrodzie, za co bardzo p. Benedyktowi dziękujemy!

 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2024-05-15 07:19:51)
Liczba odwiedzin: 97947
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij