Oficjalny portal: Publiczna Szkoła Podstawowa

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

30 czerwiec 2022
  W piątek 25.06.2022 roku na sali gimnastycznej w PSP w Szymiszowie zgromadzili się uczniowie, grono pedagogiczne, zaproszeni rodzice i goście, by wziąć udział w uroczystym apelu z okazji pożegnania roku szkolnego 2021/2022.
 
  Na uroczystości podsumowano osiągnięcia naukowe i sportowe uczniów naszej szkoły.  Najlepszą absolwentką została i otrzymała statuetkę z rąk Pana Dyrektora Marka Szprocha Weronika Rudzka, ona również otrzymała stypendium naukowe za miniony rok szkolny. Rozstrzygnięto również plebiscyt na Sportowca Roku.  W kategorii chłopców został nim Dawid Jęcek (klasa 7), w kategorii dziewcząt Paulina Jęcek (klasa 4). Sportowcy również odebrali pamiątkowe statuetki z rąk Pana Dyrektora i nauczyciela wychowania fizycznego Pana Krzysztofa Ostrowskiego.  W trakcie apelu podsumowano również podróże turystyczne po Polsce w tym roku szkolnym naszych klas.
  Szczególny i podniosły moment nastąpił, kiedy uczniowie klasy 8 odbierali indywidualnie i uroczyście swoje świadectwa z rąk Pana Dyrektora i wychowawczyni Pani Anny Januszewskiej. 5 uczennic otrzymało świadectwo z wyróżnieniem: W.Rudzka, Z.Ostrowska, J.Twardon, J.Gołomb, S.Płaczek. Klasa 7 na pożegnanie wręczyła każdemu absolwentowi upominki i pamiątkowe birety. Następnie odbyło się ślubowanie absolwentów PSP w Szymiszowie. Uczniowie klasy 8 mieli też czas, by pożegnać się ze szkołą, swoimi młodszymi kolegami i nauczycielami, krótkim programem artystycznym i sentymentalną prezentacją ze swojej ośmioletniej szkolnej edukacji. 
  Po klasie 8 odebrali swoje świadectwa z wyróżnieniem z rąk wychowawców pozostali uczniowie z młodszych klas, w towarzystwie swoich rodziców. 
  W trakcie całej uroczystości mogliśmy wysłuchać pięknych utworów muzycznych przygotowanych przez szkolny chór prowadzony przez Panią Teresę Szczędzinę, indywidualnych występów (Zosia Buszman kl.4 z mamą Anią), zobaczyliśmy również piękny układ baletowy (Ania Zigler kl.4).
  Apel odbywał się na tle pięknej, wakacyjnej ì symbolicznej dekoracji przygotowanej przez P. Ewę Michalską, P. Iwonę Cieślak i P. Jerzego Bieniasa a całość prowadziła i koordynowała Pani Małgorzata Szlaga.
  Szczególny i wzruszający dla wszystkich moment w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego nastąpił, gdy przybyli goście Burmistrz Strzelec Opolskich Pan T. Goc, Józef Kampa I Pani Dyrektor GZOiJ Marzena Staroszczyk podziękowali naszemu Panu Dyrektorowi Markowi Szprochowi kwiatami, nagrodami i pięknymi przemówieniami za 24 lata trudnej, ale bardzo efektywnej pracy na stanowisku dyrektora wcześniej gimnazjum obecnie szkoły podstawowej w Szymiszowie. Do podziękowań dołączyli się radni P. Skowronek i B.Farion.
  My również dziękujemy naszemu Panu Dyrektorowi za ten bezcenny i cudowny czas bycia naszym dyrektorem i życzymy pięknej przyszłości na innych drogach i ścieżkach edukacji.
Powodzenia Marku!
 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Marek Szproch (2022-06-30 09:48:42)
Informację zmodyfikował(a): Marek Szproch (2022-06-30 16:40:10)
Liczba odwiedzin: 24336
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij