Oficjalny portal: Publiczna Szkoła Podstawowa

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Eko Turniej w strzeleckim parku - Szymiszów górą!

24 listopad 2022
  22 listopada br. 10-cioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w grze terenowej w strzeleckim Parku Renardów. W turnieju ekologicznym organizowanym przez PSP nr 4 oraz GZOiJ w Strzelcach Opolskich brało kilkanaście drużyn ze szkół podstawowych z naszej gminy.
  Z PSP w Szymiszowie wystartowały dwie drużyny pięcioosobowe. Jedna z klasy 6 - „Szopy pracze” w składzie: Lidia Raszczyk, Natalia Olejnik, Julia Juda, Dalia Makowiecka oraz Ania Nieszwiec i druga z klasy 8 - „Drużyna specjalna”: Zuzanna Koston, Magdalena Nocoń, Oliwia Jeszke, Aleksander Piontek i Adam Hajduk. Drużyny otrzymały zadania, które miały rozwiązać na 10-ciu stanowiskach rozmieszczonych w małym parku. Pytania dotyczyły zarówno zagadnień przyrodniczych, ekologicznych, takich jak: odnawialne źródła energii, segregacja odpadów, oszczędzanie wody jak i również historia strzeleckiego parku. Po wykonanych zadaniach drużyny otrzymały poczęstunek w postaci pysznej grochówki oraz ciepłej herbaty i słodyczy. Na każdy zespół przypadły także rozmaite upominki związane z miastem. Po podliczeniu punktacji przez komisję okazało się, że drużyna z klasy 6 zdobyła 1 miejsce ex aequo z grupą z PSP nr 7.  

  Gratulujemy naszym uczennicom wiedzy i godnej rywalizacji! W nagrodę drużyna mogła uczestniczyć kolejnego dnia w warsztatach ekologicznych „Muchy odpaduchy” w opolskim MODN. :-)
 


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jerzy Bienias (2022-11-24 07:53:11)
Informację zmodyfikował(a): Jerzy Bienias (2022-11-24 07:56:12)
Liczba odwiedzin: 33659
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij