ZIMA 2020

W ramach akcji "Zima 2020" uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w czasie ferii zimowych w dwóch zorganizowanych wyjazdach. Pierwszy miał miejsce 19 lutego i prowadził na lodowisko Tafla do Gliwic, gdzie można było doskonalić jazdę na łyżwach. Pomijając parę niegroźnych upadków, to szło nam całkiem całkiem. Nawet opiekunowie próbowali dorównać uczniom i prawie się udało.

Drugi wyjazd w piątek 21 lutego odbył sie do Aquaparku Aquadrom w Rudzie Śląskiej. Tam mieliśmy dwie godziny szaleństwa w wodzie na zjeżdżalniach, gdzie tylko kto pragnął.

Wypoczęci z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Szymiszowa, gdzie od poniedziałku czeka na nas szkoła i nowa wiedza do zdobycia, a za cztery miesiące wakacje.

   

   

  

   

   

Dyskoteka karnawałowa dla klas V - VIII

           21 stycznia 2020 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową dla uczniów klas V-VIII, która dzięki gościnności pana Jerzego Bieniasa, odbyła się w „Klubie pod Dębem”. Swoją obecnością zaszczycili nas Joker, Drakula, uciekinier więzienny, żołnierz, czarownica i wielu innych wielkich osobistości.

           Nasza dyskoteka nie mogłaby się odbyć bez konkursów. Każdy miał szansę zdobyć nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Jednym z najbardziej lubianych przez uczniów jest zabawa: „Krzesełka”, która zawsze wywołuje wiele emocji i radości. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie, który w tym roku wygrała uczennica klasy VII – Julia Piontek, a spośród chłopców, pierwsze miejsce zajął uczeń klasy V – Aleksander Piontek. Gratulacje!!!

   

   

 

 

KOLĘDNICY MISYJNI

Akcja miała miejsce w sobotę 04.01.2020 na terenie dwóch sołectw: Szymiszów Osiedle i Szymiszów Wieś. Uczniowie z naszej szkoły z klas od V do VIII, podzieleni na cztery grupy, razem z opiekunami odwiedzili mieszkańców, dzieląc sie radością z narodzin Jezusa, składali życzenia na Nowy Rok, a równocześnie kwestowali na rzecz misji w Togo i Boliwii, gdzie pracują księża misjonarze pochodzący z Szymiszowa i Suchej - ks. Piotr Wojtala i ks. Zygmunt Piontek.
Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za mile, ciepłe i gościnne przyjecie a także za wielkie i otwarte serca, z których wypływał gest wsparcia pracy misyjnej. Bóg zapłać.

 

Listy łączą dzieci z całego świata

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny odbył się międzynarodowy projekt edukacyjny pn. „Dzieci Listy Piszą”, którego celem jest przypomnienie zwyczaju redagowania tradycyjnych listów oraz nawiązanie współpracy międzynarodowej.

W tegorocznej edycji do przedsięwzięcia, oprócz uczniów ZPO W Dziewkowicach przyłączyły się również dzieci oraz nauczyciele z PSP w Szymiszowie.

Zadaniem projektowym była wymiana listów z uczniami pochodzącymi z różnych szkół, przydzielono nam dwie placówki: szkołę w Kijowie (Ukraina) oraz szkołę w Woli pod Oświęcimiem.

Dzieci napisały listy własnoręcznie, zgodnie tematyką okolicznościową, która przypada na ten szczególny, grudniowy czas. Z niebywałym entuzjazmem uczniowie opisywali bożonarodzeniowe tradycje, jakie obchodzone są w ich rodzinach.

Trzeba przyznać, że dzieci spisały się znakomicie. Listy zostały profesjonalnie zredagowane, przepięknie ozdobione i wysłane - wspólnie napisaliśmy ich 90. Mamy nadzieję, że ta korespondencja to tylko początek owocnej współpracy między naszymi szkołami.

 

Koordynatorzy projektu w naszych placówkach:

Sabina Trzeciak i Natalia Krzewicka z ZPO w Dziewkowicach oraz Lidia Tomal i Jerzy Bienias z PSP w Szymiszowie.

 

 

 

 

 

 

JASEŁKA

20 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie społeczności naszej szkoły z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Klasa III przedstawiła jasełka pod tytułem „Do Betlejem”, a następnie wystąpił chór, który, śpiewając pięknie kolędy, wprowadził nas w cudowny świąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy także kolęd w języku niemieckim, które uczniowie naszej szkoły prezentowali na konkursie „Es Weihnachtet”. Na koniec Pan Dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia.  

 

   

   

   

   

 

 

Podkategorie