REKOLEKCJE 2020

"Nawróćcie się do Pana Boga waszego"

W dniach 27-28 lutego odbyły się rekolekcje szkolne. Prowadził je Ojciec Rekolekcjonista, który zachęcał, zwłaszcza najmłodszych uczniów naszej szkoły, do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu. W pierwszym dniu spotkaliśmy się na konferencji w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchaliśmy poruszającej nauki na temat szacunku do rodziców i nauczycie. Ojciec Rekolekcjonista omówił sposób przeżywania Wielkiego Postu poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Drugiego dnia wspólnie zebraliśmy się w kościele, by razem się pomodlić, uczestnicząc w Eucharystii i drodze krzyżowej przygotowanej i poprowadzonej przez uczniów klasy siódmej. Co prawda, zakończyła się w takim wymiarze fizycznym, lecz duchowo będzie trwać przez cały Wielki Post, do czego gorąco zachęcał nas Rekolekcjonista. Chcemy skierować serdecznie podziękowania na ręce Ojca Rekolekcjonisty za przeprowadzone rekolekcje i wygłoszone Słowo Boże.

Społeczność PSP w Szymiszowie.