Listy łączą dzieci z całego świata

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny odbył się międzynarodowy projekt edukacyjny pn. „Dzieci Listy Piszą”, którego celem jest przypomnienie zwyczaju redagowania tradycyjnych listów oraz nawiązanie współpracy międzynarodowej.

W tegorocznej edycji do przedsięwzięcia, oprócz uczniów ZPO W Dziewkowicach przyłączyły się również dzieci oraz nauczyciele z PSP w Szymiszowie.

Zadaniem projektowym była wymiana listów z uczniami pochodzącymi z różnych szkół, przydzielono nam dwie placówki: szkołę w Kijowie (Ukraina) oraz szkołę w Woli pod Oświęcimiem.

Dzieci napisały listy własnoręcznie, zgodnie tematyką okolicznościową, która przypada na ten szczególny, grudniowy czas. Z niebywałym entuzjazmem uczniowie opisywali bożonarodzeniowe tradycje, jakie obchodzone są w ich rodzinach.

Trzeba przyznać, że dzieci spisały się znakomicie. Listy zostały profesjonalnie zredagowane, przepięknie ozdobione i wysłane - wspólnie napisaliśmy ich 90. Mamy nadzieję, że ta korespondencja to tylko początek owocnej współpracy między naszymi szkołami.

Koordynatorzy projektu w naszych placówkach:

Sabina Trzeciak i Natalia Krzewicka z ZPO w Dziewkowicach oraz Lidia Tomal i Jerzy Bienias z PSP w Szymiszowie.