Oficjalny portal: Publiczna Szkoła Podstawowa

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

2024-04-22 Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwiecień 2024
Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.
Dzień Ziemi w Przedszkolu Publicznym Nr 9 w Strzelcach Opolskich wpisał się już na stałe w repertuar „Kalendarza Imprez” przedszkola, ale także stał się coroczną akcją, której celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą sukienkę dla Pani Ziemi. W czasie wspólnych zajęć prowadzonych przez p. Kasie Kubów - Kulesza dzieci dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej.

Banery dolne